O hoteli

Prvotriedne služby v kombinácii s osobitým šarmom historickej budovy v malebnom centre mesta Žilina.

Boutique Hotel Dubná Skala

Dokonalý zážitok na jedinečnom mieste

Hotel Dubná Skala**** patrí vďaka svojej polohe, charakteristike a službám medzi komorné boutique hotely. Je situovaný v meste Žilina, na ulici J. M. Hurbana oproti nákupnému centru Mirage. Neďaleko hotela sa nachádza známy kostol Sv. Barbory s kláštorom, Rosenfeldov palác a Nová synagóga. V bezprostrednom okolí zažijete atmosféru historického centra s Mariánskym námestím, Mestským divadlom, Domom umenia Fatra a inými zaujímavosťami.

alt=““

Boutique Hotel

Moderné a dizajnérske prvky budovy vytvárajú súčasnú atmosféru s netradičným nádychom. Vďaka svojej veľkosti má hotel príjemnú, komornú atmosféru.  Nachádza sa tu skvelá reštaurácia Dubná Skala, kde si môžete vychutnať exkluzívne jedlá a nápoje. Útulná kaviareň s barom ponúka osvieženie počas celého dňa.

Hodnotenie našich zákazníkov

História hotela

Budovu v secesnom štýle, v ktorej sa dnes nachádza Boutique Hotel Dubná Skala****, postavil v rokoch 1906 až 1913 predajca liehovín a reštauratér Jozef Karas. O tom, čo sa na tomto mieste nachádzalo predtým, nie sú žiadne informácie. S určitosťou však môžeme povedať, že tu stáli domčeky z dreva alebo hlinených tehál. Z Karasovej rodiny pochádzali aj ďalší majitelia. Jedným z posledných bol žilinský starosta a kontroverzný politik z čias prvej Slovenskej republiky JUDr. Vojtech Tvrdý.

V období socializmu bola Dubná Skala známou vinárňou a reštauráciou s cigánskou muzikou. Rozsiahlu rekonštrukciu a modernizáciu uskutočnil v roku 2006 nový majiteľ hotela, no aj tentokrát zostal zachovaný pôvodný vzhľad budovy spolu s jej neopakovateľnou atmosférou. Dnešný štvorhviezdičkový hotel tak nadviazal na svoju dlhoročnú tradíciu a meno. (Zdroj: Peter Štanský a Milan Novák).

Lokalita a aktivity

Skutočne výnimočná poloha hotela umožňuje objavovať  historické pamiatky aj čarokrásnu prírodu malebného kraja. Užite si prechádzky či turistiku a množstvo iných outdoorových a indoorových aktivít v blízkom okolí.

Turistické aktivity
  • Budatínsky zámok (4 km) s výstavou drotárkseho umenia
  • Hrad Strečno (11 km)
  • Golf Park Rajec (21 km)
  • Slovenský drevený betlehem v Rajeckej Lesnej (27 km)
  • Prírodné krásy vo Vrátnej doline (32 km)
  • Maľované drevenice v Čičmanoch (41 km)
tasty dish on the table in the restaurant.

Gastronómia

Objavte lahodné chute hotelovej reštaurácie, príjemnú atmosféru kaviarne s barom alebo využite cateringové služby.
Objaviť viacDiscover More
alt=““

O hoteli

Prvotriedne služby v kombinácii s osobitým šarmom historickej budovy v malebnom centre mesta Žilina.
Objaviť viacDiscover More